Od MacGyvera k Rytmusovi, 19. 6. 2012

MacGyver versus Rytmus

V úterý 19. 6. 2012 ukončil cyklus filmových promítání na téma “rok celebrit” host a zároveň hostitel CSPK Václav Janoščík, manažer Klubu K4, kde se promítání v tomto akademickém roce konala. Vašek si vybral dva idoly ze dvou odlišných období, hrdinu MacGyvera ze stejnojmenného amerického seriálu, který byl na vrcholu popularity v USA v 80. letech a v českém prostředí pak v letech 90. Jeho pomyslným protipólem by mohl být idol dnešní mládeže, slovenský rapper Rytmus. Vývoj od pacifistického, inteligentního, důmyslného a vlasteneckého hrdiny, který snad ani nemá záporné vlastnosti k současnému typu hrdiny, který svou image zakládá na okázalém oblečení, zdůrazňování vlastní “dokonalosti”, množství hmotných majetků a v neposlední řadě obhroublém až vulgárním slovníku, je až zarážející.

Po prezentaci následovala zajímavá diskuse, která v určitých ohledech doplnila Vaškovu přednášku.

 

 

Na závěr nemohla chybět ani tradiční tombola.

Po skončení přednášky a promítání připravila domácí “Ká čtyřka” koncert české skupiny Podpalubní ansámbl kapitána Kalmara, které na pódiu vystřídalo hostující francouzské hudební seskupení Les Gars d´en bas.

 

Podpalubní ansámbl kapitána Kalmara

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>