Autonomní centrum Klinika, Jeseniova 60, Praha 3 , čtvrtek 25. června 2015 od 20:00

Čechodecho aneb kdyby ty muziky nebyly, 101 podob dechovky

Vážení a milí příznivci populární kultury, Planeta Nova DJs nastínili ve středu 25. 6. 2015 vývoj české dechovky. Hostitelem byla tentokrát žižkovská Klinika. Zde je pro ilustraci několik fotografií.

Sejdeme se na Vlachovce? Ne, na Klinice. Večírkem provede duo harddiskžokejů (Anche, Klička) Planeta Nova DJs (Anno Award ´97 winners a držitelé Zlaté medúzy za rok 1998), kteří tentokráte nebudou těžit pouze z tradice Esa a Sosákovy pětky!

Úvodní znělky tlampačů městského rozhlasu stejně jako televizní relace nebo rádiové pořady hrající písničky na přání pomáhaly šířit v nedávné minulosti slávu dechové hudby.

Obliba i všudypřítomnost dechovky v rámci venkovských festivit zapříčinila zkratkovité spojení „vesnice-dechovka“. Žánr zažíval vzestup spojený s normalizačním protěžováním venkova – přinesl rok 1989 zlom, jak by se dalo předpokládat?

Zahubily syntezátory Yamaha dechové nástroje? Naší pozornosti neunikne bezostyšně bavorské pojetí dechovky Maxim Turbulenc ani Peterkovo impérium Šlágr TV.

fcbk

 

tisková zpráva 

plakát

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *