Přednáška Na kolik vyjde simit s ayranem!? v Experimentálním prostoru NoD

TISKOVÁ ZPRÁVA

Přednáška Na kolik vyjde simit s ayranem!? v Experimentálním prostoru NoD

(16.10.2014, Praha) Centrum pro studium populární kultury (CSPK) ve spolupráci s Experimentálním prostorem NoD pořádá 29. října od 20:00 přednášku nazvanou Na kolik vyjde simit s ayranem!? Spoluzakladatel CSPK Ondřej Daniel bude mluvit o tématu migrace a sociální mobility, které doprovodí videoklipy a ukázky z východoevropské kinematografie posledních dvaceti pěti let. Večírek je součástí projektu CSPK – Rok mezi venkovem a městem, v jehož rámci se v období od října 2014 do května 2015 uskuteční v Experimentálním prostoru NoD celkem 8 tematických přednášek.

Migrace z venkova do měst je archetypem sociální mobility související s kapitalistickou dělbou práce. Příspěvek se zaměří na obrazy selhání a neúspěchu, nostalgie a melancholie nabourávající budovatelský mýtus současného způsobu produkce. V průběhu večera ozřejmí Ondřej Daniel obtížně srozumitelný název přednášky a přidá řadu zajímavých informací.

Rok mezi venkovem a městem se zaměřuje na téma, které se bez nadsázky týká všech našich životů, těch prvních i těch druhých. Kdo se někdy neocitl mezi venkovem a městem, ať už kulturně, společensky nebo geograficky? Vždyť pobývat pouze na vsi nebo výhradně ve městě dnes v podstatě není možné. Na venkově můžeme být právě tak v on-line kontaktu s městskými živly jako si ve městě pořídit zahrádku na střeše činžáku.

Kromě série přednášek v Experimentálním prostoru NoD, organizuje CSPK během akademického roku 2014/15 filmová promítání v prostorách Dejvické Klubovny, členové CSPK vedou dva semináře na FF UK a Rok mezi venkovem a městem završí mezinárodní konference.

Centrum pro studium populární kultury založila v roce 2009 skupina postgraduálních studentů z několika historických ústavů FF UK. CSPK se etablovalo v akademickém prostředí a v uplynulých letech mj. zorganizovalo dvě mezinárodní konference, publikovalo kolektivní monografii Populární kultura a česká identita a již šestým rokem pořádá pravidelné popularizační přednášky a filmové promítání v Praze i v regionech.


Více informací o CSPK a jednotlivých akcích najdete na: www.cspk.eu

Kontakt: Tomáš Kavka, předseda CSPK

e-mail: cspk@cspk.eu

telefon: 777 197 827
web: http://cspk.eu, http://www.facebook.com/centreforthestudyofpopularculture?ref=ts

pdf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *