úterý 24. 1. 2017, od 19:00, Kavárna Liberál, Heřmanova 6, Praha 7

Rok jídla: Zážitkové stravování – Special edition

V rámci našeho Roku jídla jsme tentokrát přivítali Deanu Kolenčíkovou a Hynka Chmelaře, kteří jsou autoři uměleckého projektu Zážitkového stravování, jenž začal v roce 2015 a od té doby se neustále vyvíjí. Projekt se zaměřuje na fenomén stravování jako postupně ustupujícího sociálního návyku a v tomto smyslu s ním pracuje. Samotná konzumace pokrmů slouží především jako platforma pro vytváření nečekaných společenských situací. Zážitkové stravování je formou vizuálního umění bez ohraničení či úzkého vymezení na jednu tématiku. Autoři poukazují na rozpory v současném „trendovém“ vnímání jídla a vytrhávají stravování z tradičního kontextu, aby poukázali na jeho možnou roli ve vztazích mezi lidmi.

Projekt začal v Bratislavě, kde se soustředil především na podávání jídla v netradičních exteriérových prostorách a podmínkách (večeře ve výtahu, telefonní budce atd.). Následně se přesunul do Prahy a začal měnit postupně svou formu tematizováním samotného stravování a osvojováním si prvků performance či divadla.
Na setkání v kavárně Liberál 24.1.2017 od 19 hod. se uskuteční prezentace předešlých Zážitkových stravování, která bude doprovázena netradiční performancí s jídlem, obrazem a překvapením.
http://deanakolencikova.com/

http://cargocollective.com/hynekchmelar

 

DSC_0002_7

DSC_0015_4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *