Valná hromada CSPK, 15. 6. 2010

CSPK se na valné hromadě bavilo i bilancovalo

Dne 15. června se v prostorách hostince U Valšů v Praze 1 konala již druhá řádná valná hromada Centra pro studium populární kultury.

V prvních zhruba dvou hodinách se členské jádro zamýšlelo nad budoucností bohulibé organizace a posléze na vážnou a věcnou debatu navázaly neméně vážné a věcné, nicméně mnohem zábavnější popkulturní prezentace. O místě amatérské populární hudby v kultuře balkánských migrantů a její prezentaci na serveru youtube zapřednášel čerstvě znovuzvolený prezident Ondřej Daniel.

K diskuzi o hybridních podobách hudební produkce v globalizovaném světě přispěli ve svých projevech i členka rady sdružení Lucie Procházková a potvrzený koordinátor výzkumu Jakub Machek.

Zatímco Lucie představila uchopení Jóžina z Bážin polskou politickou satirou, Jakub poukázal na vývoj podob kulturního transferu z Evropy do bollywoodského filmu od 60. do 90. let.


O televizním seriálu, jeho ideologické podstatě a škatulkování ve jménu ideologie promluvil nový člen rady Vojtěch Varyš, který také celý, více jak čtyřhodinový spektákl, moderoval.

V příštím roce Vám nové vedení se silným mandátem slibuje poznávací zájezdy do Kindlovy Plzně, Liberce Katky Neumannové nebo olomoucké svatyně Ivana Langera. Těšit se můžete i na bohatou akademickou činnost nebo realizaci pravidelných měsíčních tematických dýchánků. V jednání je i konference o popkulturních rysech české národní identity, kterou chceme realizovat na Vysočině.

S konkrétním programem Vás seznámíme po tradičním výjezdním zasedání, které letos nejspíše poctí východní Čechy a jeden z tamějších regionálních dechovkových festivalů…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *